Gelen Bağlantılar Sıralamamı Zedeleyebilir mi?

No Comments

Cevap basit – gelen bağlantı arama sıralamanıza zarar veremez. Bu kesin olarak nasıl biliniyor? Birincisi, gelen sıralamanıza zarar verecek olsaydı, rakipleriniz sürekli olarak bağlantı çiftliklerinden sitenize bağlanırdı. Böyle bir senaryo sizin kontrolünüz dışında. Bu nedenle Google, gelen bağlantılardan dolayı sitenizi cezalandıramaz.

Öte yandan, gayri meşru dış bağlantı için cezalandırılabilirsiniz. Gölgeli veya etik olmayan arama uygulamalarına dahil olabilecek herhangi bir web sitesine veya site grubuna bağlantı vermemeniz şiddetle tavsiye edilir. Aksi takdirde Google tarafından kara listeye alınabilir ve sonuçta SEO stratejiniz bozulabilir. Her ne pahasına olursa olsun bu durumdan kaçının ve tüm harici bağlantıların güvenilir ve güvenilir kaynaklara işaret ettiğinden emin olun.

Çalışma hayatımın büyük bir kısmı için internet endüstrisine katıldım, özellikle müşteri tasarım araştırmaları için değil, aynı zamanda kişisel kullanım için de internette araştırma yapmak ve web sitelerini okumak için çok zaman harcadım. En hayal kırıklığı bulduğum tek şey, web sitesi oluşturma konusuna girmekte olan düşünce eksikliğidir ve bunun amacı, birçok e-işletmenin başarılı olması için kaçırılmış bir fırsat yaratır.

E-ticaret ve web siteleri hakkındaki kişisel perspektifim, web sitelerinde gurur duymazlar ve müşterilerine yaptıkları şey için bir tutku gösterirlerse, şansları, ürünlerinde gurur duymayacakları ve iyi müşteri hizmeti sunma tutkusu da eksik olacaktır.

Hatırlamanız gereken şey, web sitenizin sizin ve işletmenizin doğrudan bir yansıması olduğudur. Sitenizin görünümü, potansiyel başarı oranınızı belirlemede en önemli faktördür. Kısacası, siteniz ilk bakışta profesyonel veya göze hoş görünmüyorsa, insanların çoğu ürün ve / veya hizmetlerinizin benzer kötü standartta olduğunu varsayar.

Ölçeğin diğer ucunda, tasarımla denize girme tuzağına düşebilir ve yüksek maliyetli gösterişli grafikler ekleyerek işleri karmaşık hale getirebilirsiniz. Harika görünümlü ve son derece estetik bir web sitesi ile sonuçlanabilir, ancak bununla ilgili tehlike, sitenizin güvenilmez olduğunu kanıtlaması ve zaman zaman yüklenmesi çok uzun sürebilir. Bir müşteri için yavaş bir yükleme sitesini ziyaret etmeye çalışmaktan daha kötü bir şey yoktur ve çoğu tarayıcı penceresini tam bir hayal kırıklığıyla kapatır. Eminim ki çalışabileceksiniz, bu sonuçta işinize mal olacak.

Bir web sitesi tasarlarken dikkat edilmesi gereken diğer önemli husus içeriğinizdir. Sadece bağlantılar değil, tutkuyla, görelilikle ve müşteriyle anlayışlı içerik. Birisi özellikle bir şey ararken ve web sitenizi ziyaret ettiğinde, bir nedenden dolayı ziyaret eder. Sitenizde ister ürün, ister hizmet, ister bilgi olsun, istedikleri bir şey var. Aradıkları şeyi elde edemezlerse, bir sonraki siteye geçerler vb. Ziyaretçilerinizin kalmasını ve web sitenize bakmasını sağlamak için onlara bir neden belirtmelisiniz. Onlara kaliteli içerik sağlamak bu hedefe ulaşacaktır.

Web sitesi tasarım hataları konusunda sayısız başka liste ve makale var, ancak bir web sitesi tasarlamayı veya bir şablon satın almayı düşünürken dikkat edilmesi gereken bazı tuzaklardan kendi listemi derledim. Basit, net, bilgilendirici ve iyi tasarlanmış sitelerin en başarılı olduğunu unutmayın. Mevcut bir e-iş iseniz ve satışlarınız umduğunuz gibi değilse, yukarıdakileri göz önünde bulundurun ve sitenize açık ve dürüst bir şekilde bakmak için biraz zaman ayırın. Web sitenizi geliştirmek için para harcamak, sadece ürün veya hizmetlerinizi satmak için yeterince iyi olmayan bir sitenin reklamını yapmaya ve pazarlamaya çalışmaktan çok daha iyi bir yatırımdır.

Bir şablon veya özel olarak tasarlanmış bir web sitesi arıyorsanız, yukarıdakilerin farkında olun ve seçtiğiniz tasarımcıya veya şablon sağlayıcısına, sabit kazançlı paranızın daha düşük bir tasarımda boşa gitmemesini sağlamak için sorular sormaya hazır olun. yukarıdakilerden herhangi biri. Soru sormak size bir kuruşa mal olmaz ve bunu yapmak aslında uzun vadede size çok para kazandırabilir. Web sitenizi ilk seferde doğru yapmak para ve zaman tasarrufu açısından hayati öneme sahiptir. Web siteniz ne kadar erken çalışır ve düzgün çalışırsa, başarılı bir e-işin ödüllerini o kadar çabuk elde edebilirsiniz.

Yeni başlayanların yaptığı en büyük hata web sitesi adını Bağlantı Metnine koymaktır. Web siteniz anahtar kelimelerinizi içermiyorsa, bu mükemmel bir bağlantı kaybıdır. Google’ın bu Bağlantı metinlerine büyük önem verdiğini ve anahtar kelimelerinizi her zaman kullanmaları gerektiğini unutmayın.

İkinci hata, her bir anahtar kelimeyi bağlantı metninize koymaya ve bunu herkese vermeye çalışmaktır. Bu teknikte iki hata var. 1.) Google, çapa metnindeki her bir kelimeye ağırlık atar, bu nedenle çok fazla dolgu kelimesi varsa (uzun cümlelerde ortaktır),

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

More from our blog

See all posts

Leave a Comment