Arama Motoru Gönderimi Gerekli mi?

No Comments

Basit cevap hayır – arama motoru gönderimi gerekli değildir. Günümüzde arama motorlarının çoğu (en önemlisi Google), bağlantıları izleyerek sayfaları tarar ve dizine ekler. Bu mantığı kullanarak, zaten dizine eklenmiş sayfalardan gelen tek bir bağlantı, sayfanızı motora tanıtır. Daha sonra, bu sayfa sitenizdeki diğer sayfalara bağlanırsa, bunlar da dizine eklenir … vb.

Bu nedenle, gelen bağlantı çok önemlidir. Aslında, geri bağlantılar elde SEO en önemli olabilir. Teorik olarak, bir web sitesi sahibinin bağlantılar için “keşif yapması” veya “avlanması” gerekmez. Sunulan içerik ilgi çekici, yararlı ve / veya önemliyse, web kullanıcıları arasında bilgiye bağlantı verme eğilimi doğaldır. Google PageRank algoritmasının temeli budur.

Saygılarımızla, sitenizi arama motorlarına göndermek zarar veremez. Ayrıca, yalnızca büyük adamlara gönderdiğinizi varsayarsak, yalnızca yaklaşık 5 dakikalık ek çalışma gerektirir. Ve bir kez yeter … sitenizi bir defadan fazla göndermenize gerek yoktur. Sitenizin daha hızlı veya daha sık taranmasına yardımcı olmaz veya taranmaz.

Sitenizi Google, Yahoo, MSN ve diğer pek çok kişiye göndermenin ücrete tabi olmadığı unutulmamalıdır. Birçok SEO şirketi, endeksli olmak için ödeme yapmanız gerektiğini iddia ediyor. Durum böyle değil ve bu şirketlerden uzak dururum. Para açtırlar ve ilginizi çekmezler.

Harita getirmeden ülke genelinde tatile çıkmayı düşünür müsünüz? Bir harita ile bazı yerlerde yolunuzu bulmak yeterince zordur. Bu macerayı onsuz deneseydiniz ne kadar zor olurdu? Yine de, insanların çevrimiçi dünyada her gün yaptığı şey tam olarak budur. Başarı için bir yol haritası olmadan kendi işlerini çevrimiçi yapmaya çalıştılar. Sonra, aylarca veya yıllarca sadece çevrede dolaştıktan sonra, hayal kırıklığı ve vazgeçmeden vazgeçerler. İnternetin onlar için çalışmadığını söyleyerek uzaklaşıyorlar. Çalışmamasının nedeni bir harita seçip takip etmemeleri!

Online shuffle’da kaybolmanıza gerek yok. Aşağıda, kursunuzun haritasını çıkarmanıza ve doğru yönde başlamanıza yardımcı olacak on adım vereceğim. Hayal gücünüzün herhangi bir parçasıyla bilmeniz gereken her şey değil, ancak üzerine inşa etmeniz için temel bir temel sağlayacaktır.

Yeni başlayanlarınızın İnternet pazarlama karlarına haritası olduğunu düşünün.

1. Hedeflenen bir pazar seçin

Çoğu insanın bir işe başlarken yaptığı en büyük hata, bir ürün seçip satın almak isteyen kişileri bulmaya çalışmasıdır. Yolculuğunuzda başladığınız yön buysa, varış yerinizden ters yöne gidiyorsunuz demektir. Akıllı işletmeler farklı bir konseptten hareket ederler. Önce bir pazar seçiyorlar, sonra insanların aradığı bir ürün seçiyorlar. Başka bir deyişle, ürünlerini satmak için olası satışlar bulmaya çalışmak yerine, hedeflenen aday müşteriler bulurlar ve sonra onlara ne satın almak istediklerini sorarlar.

Potansiyel müşterilerinizi nereden alacağınızı bilinceye kadar bir iş kurmayı düşünmeyin. Önce hedef müşterileri düşünün. Ardından, bu bireyler için bir ürün ortaya çıkarabilirsiniz. Sitenizde genel bir kitlenin günde 1000, yoksa ürünlerinizi satın almak için herhangi bir bedel ödemeye istekli ve umutsuz olan insanların günde 10 isabetini mi tercih edersiniz? Akıllıysanız, satın almaya hazır insanları seçeceksiniz!

2. Ürün Geliştirme

Ardından, bu pazar için bir ürün veya hizmet geliştirmeniz gerekir. Bu adıma geldiğinizde sadece bağlı kuruluş programlarının bandwagonuna atlamayın. Çevrimiçi ürün satmanın üç ana yolu vardır:

a. Kendi özel ürününüzü yaratırsınız.

Bu sahip olduğunuz en iyi fırsat. Kendi ürününüzü geliştirirseniz, fiyatını seçebilir, başkalarına yeniden baskı hakları satabilir, bir ortaklık programı oluşturabilirsiniz, vb. Bana bunu yapamayacağınızı söyleme. On binlerce yenilikçi girişimci, kariyerlerine başlamak için kendi bilgi ürünlerini kullanmıştır. Yapabilirsin.

Yaşamınız boyunca, bir How-To ürününde paylaşabileceğiniz bir şeyler öğrendiğinizden eminim. Belki bir Nasıl Yapılır ürünü için doğru bilgiye sahip başka birini tanıyorsunuz ve her ikisinin de haklarını paylaştıysanız bir ürün oluşturmalarına yardımcı olmayı önerebilirsiniz. Sadece bu fırsatı geçip bunun yapılamayacağını söylemeyin.

b. Çevrimdışı bir ürün için bir ürünün haklarını veya Ortak Girişimi satın alırsınız.

Başarılı ürünlerin haklarını 500 – 20.000 $ karşılığında satın alabilirsiniz. Başka biri, hedeflediğiniz pazarın ilgilendiğini bildiğiniz bir ürün oluşturduysa, onlara haklarından dolayı büyük bir ön ödeme yapın. Bu şekilde kendi ürününüzü alabilir ve telif ücretlerinde asla bir kuruş ödemek zorunda kalmazsınız. Ayrıca, hedeflediğiniz pazarın okuduğu dergilerde arama yapabilir ve insanların sattığı ürünleri arayabilirsiniz. Daha sonra, onları arayın ve belirli bir kâr yüzdesi veya ön ödeme için ürünlerine özel Internet hakları isteyin.

c. Bir satış ortağı programına katıldınız.

Çevrimiçi olarak yeni başlıyorsanız, bu

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

More from our blog

See all posts

Leave a Comment